Categories
Ofis

Bir blog sahibi olmak..

Blog serüvenim sanırım 200li yılların başlarına kadar dayanıyor. (şimdi düşündüm de 15-16 sene olmuş. O zamanlar blogspot/blogosfer bütün ağırlığıyla piyasanın hakimiydi, WordPress falan daha o zamanlar ya yoktu, ya da bizler bilmiyorduk. Bizler “blogır çocuklar”dık, hele ki o zamanlar günlük güncellenen bir blogun sahibi olan ohooo.. Gerçi şimdi de öyle, bütün “Nasıl blogger olunur?” tarzı yazılarda verilen ortak mesaj şu:  “blogunuzun takip edilmesini istiyorsanız mutlaka ama mutlaka belirlediğiniz bir periyotta yayın yapmalısınız, ama günlük, ama haftalık, ama aylık; mutlaka belirlediğiniz gün(ler)de blogunuzun güncellemesini yapın ki, takipçileriniz yenilenmeyen bir sayfa ile karşı karşıya kalmasınlar.

Ne diyordum, blogır çocuk olarak blogger’da başlayan “hayata not al” işi, b2evolution ile, ve son olarak da wordpress ile devam etti. Hala o zamandan tanıdığım, hiç görüşememiş olsak da o zamanlarki yazılarını keyifle okuduğum arkadaşlarım var -iyi ki de varlar!.

Daha sonra ne oldu? Hayatın gailesi, işlerimin yoğunluğu ve yazılacak şeyleri ya unutmam ya da üzerinden zaman geçtikçe yazılmaya değer görmemem yüzünden yazıların süresi uzadıkça uzadı. Zaman içinde de bu blog sayısız kereler kapandı, açıldı.

Şu anda tekrar blogumu açtım, muhtemelen kimsenin dikkatini bile çekmeyecek, ama olsun, ben kendi “hayat defterim” olarak kullanmayı düşünüyorum zaten.

Ufak bir yayın notunu da eklemiş olalım :

Burada okuyacaklarınız aksi belirtilmedikçe bizatihi benim kendi kişisel fikirlerimdir, benim dışımda hiç bir kurum ve kişiyi bağlamamaktadır.

Selam ola!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.